۱ والدین و تربیت درست هنری: ساده ترین کاری که میتوانیم برای آموزش و تربیت درست هنری فرزندانمون انجام دهیم چیست؟ — هنر پویه

والدین و تربیت درست هنری: ساده ترین کاری که میتوانیم برای آموزش و تربیت درست هنری فرزندانمون انجام دهیم چیست؟

والدین و تربیت درست هنری:

ساده ترین کاری که میتوانیم برای آموزش و تربیت درست هنری فرزندانمون انجام دهیم چیست؟

والدین-تربیت-اموزش-هنر-کودک

یک تفریح جالب و سرگرم کننده برای مادران این است که در کنار فرزندانشان نقاشی کنند و با این کار هر دوی آنها لذت میبرند ولحظات تاثیر گذار و خوشی با هم خواهند داشت.

البته والدین  باید توجه کنن  که چه روشی رو در این مسیر باید در پیش بگیرند تا از تربیت درست هنری منحرف نشوند. در کتاب کارگاه هنر کودک به اصول اساسی آموزش هنر به بچه ها در قالب 66 نکته اشاره شده که اگه اونها رو رعایت کنید نه تنها لطمه ای به تفکر و خلاقیت بچه ها نمیخوره بلکه باعث پرورش ذوق هنری اونها میشود.

مهمترین این اصول همونطور که بارها گفتیم اصل آزادی و لذت در کار هنری بچه ها است که اگه در نظر داشته باشین قطعا راه رو درست رفتین.

شما با ساده ترین و ارزانترین مواد میتونید در کنار بچه هاتون اوقات خوشی رو داشته باشین و بهترین معلمشون باشین و مطمئن باشید که دارید راه رو درست میرید اگه این اصول رو رعایت کنید.
و نکته ی مهم دیگه اینکه رعایت روش درست انجام فعالیت هنری با کمی ریخت و پاش و کثیفی همراه است مخصوصا اگه دارید با فرزند خردسالتون کار میکنید . پس باید صبور باشین و سخت نگیرین.

در کنار فرزندتون نقاشی کنید وعلاقه مندانه این کار رو انجام بدین لازم هم نیست که شما یک چیز فوق العاده بکشین فقط در کنارش باشین و با رنگها بازی کنین.

حتی اگه فکر می کنید هنرمند با استعدادی نیستید میتونید یک مادر مربی با استعداد باشید چون برای آموزش درست هنر به بچه ها ی خردسال نیازی نیست شما تسلطی روی تکنیکها داشته باشین بلکه باید صبور و پرحوصله باشین وانرژی و اشتیاقتون رو به بچه ها منتقل کنید.
اگر هم تسلطی روی تکنیکها دارین روش درست تربیت هنری این هست که اونهارو برای بچه های کوچکتر ودر کنارشون انجام ندین.

روش کار چیست؟

خیلی ساده: یک دفتر، یک مداد وچند مداد رنگی ویا چندین برگ کاغذ،

یایک جعبه آبرنگ یه قلم موی خوب که نوک شعله ای داشته باشه شماره 4 یا پنچ کار شمارو راه میندازه. یه شعرساده هم میتونید برای لذت بردن بیشتر از کارتون بسازین :میزنیم تو آب، میزنیم تو رنگ، رنگ میکنیم- میزنیم تو آب، میزنیم تو رنگ، رنگ میکنیم….
با ما در ارتباط باشین کارها رو با تلگرام(۰۹۳۵۶۶۶۹۴۴۰)  برامون ارسال کنید خوشحال میشیم در این راه همراهتون باشیم.

یادتون نره که “تربیت درست هنری حق کودکان ماست”
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *