۱ آموزش گام به گام نقاشی کودکان نقد آموزش گام به گام نقاشی، وسایل ضد هنر کودک — هنر پویه
آموزش گام به گام نقاشی کودکان

آموزش گام به گام نقاشی کودکان نقد آموزش گام به گام نقاشی، وسایل ضد هنر کودک

آموزش گام به گام نقاشی کودکان، نقد آموزش گام به گام نقاشی، وسایل ضد هنر کودک

آموزش گام به گام نقاشی کودکان

آموزش گام به گام نقاشی کودکان امروز سرچی داشتم در اینترنت تحت عنوان: آموزش نقاشی کودکان ،فکر می کنید چه تصاویری بالا می آمد؟ تصاویری که فقط به شما این نکته را نشان می داد که شما میتوانید به صورت استپ به استپ یا پله به پله ( آموزش گام به گام نقاشی کودکان ) نقاشی را به بچه ها اموزش دهید و به این صورت که ازنقطه یک به شماره دو به سه به چهار برسید در نهایت برسید به شکل یک خرگوش.

شما فکر میکنید این روش میتواند مفید و مناسب باشد برای اینکه ما بچه هایی در آینده خلاق داشته باشیم؟ بچه هایی که بتوانند به دنبال کشف باشند؟ و بتوانند کاوش کنند و جستجوگر باشند و ذهنی فعال داشته باشند و بتوانند فکر کنند؟ اگه قرار باشد جامعه ای پیشرفت کند احتیاج به افرادی دارد که تفکر خوبی داشته باشند و اصلا راه حل فکر کردن و طرز فکر کردن را آموخته باشند .

هنر میتواند وسیله ایی باشد برای اینکه بچه ها را به تکامل برساند و آنها در مسیر اکتشاف و خلاقیت قرار دهد. حال با این شکل آموزشی که در بیشتر موارد مانند: آموزشگاه های کشور، مدارس دولتی وغیر دولتی، مراکز خصوصی و حتی موسسات خلاقیت در حال تدریس است، به این شکل خلاقیت کودکان نابود خواهد شد.


همچنین ببینید: همه کودکان خلاق هستند اگر …


ما نباید انتظار داشته باشیم وقتی یک تصویر آماده در اختیار بچه قرار می دهیم، کودک به خلاقیت و اکتشاف برسد و بتواند راه حل هایی برای برطرف کردن مشکلات خودش پیدا کندپس ما باید چکار کنیم؟ ما باید دنبال یک راه حلی باشیم برای اینکه زمینه را فراهم کنیم که بچه خودش برسه به  آن چیزی  که میخواهد نه اینکه ما یک لقمه حاضر و آماده در اختیارش بگذاریم.

اگر میخواهید بچه های شما پیشرفت داشته باشن، اگر می خواهید کودکان شما رشد داشته باشن، اگر که می خواهید کودکان از همه دستاورد های انجام فعالیت های هنری بهره مند بشوند واقعا باید جلوی استفاده از وسایل ضد هنر از جمله: نقاشی های پله پله و مرحله به مرحله و آموزش گام به گام نقاشی کودکان را بگیرید.


همچنین ببینید: معرفی کتاب کارگاه هنر کودک ( 66 نکته برای تربیت درست هنری خردسالان، کودکان و نوجوانان ) 


شما نمیدانید که چه ظلمی در حق بچه ها میکنید وقتی که تصویر آماده ای را در اختیار بچه قرار میدهید مثلا میگویید: اگر تو حالا یک دایره بکشی، حالا این دو تا مثلث رو بذاری ، این کله را بگذارید میشود مثلا یک حیوان خب آن کجا که ما بچه را ببریم باغ وحش این حیوان را از نزدیک ببینند، آن کجا که ما تصاویر کتاب هایی که تصاویر واقعی دارد را در اختیار کودک قرار دهیم، آن کجا که ما بیایم نقاشی هایی را نشان دهیم، و آن کجا که کودک را به موزه ببریم، آن کجا که درمورد این تصاویر با بچه ها صحبت کنیم و بچه با ذهنیت خودش، که در نهایت وقتی که اون موجود را دید، حالا با اطلاعات خودش، آن اطلاعات را با تخیل خودش ترکیب کند و خودش از مواد و مصالحی که در اختیار دارد و به هر نحوی که دوست دارد استفاده کند و در نهایت آن شکل مورد نظر را بسازد.

خب، این چه قدر میتواند برای رشد و خلاقیت بچه موثر باشد؟ و حالا فکر کنید که ما چه کار میکنیم در اکثر موارد خیلی از آموزش هایی که در آموزشگاه ها و حتی مدارس غیرانتفاعی و دولتی و… داده می شود، فقط تصویری را در اختیار بچه می گذارند و می گویند حالا اینها را رنگ کن یا اگر میخواهی  مثلا برسی به تصویر فلان حیوان از این نقطه به این نقطه برویا مثلا تصویر شماره یک رو به این شکل، تصویر شماره دو را حالا کامل کن و… .خب این ظلم درحق بچه ها است .خواهش میکنم این کار را انجام ندهید و مسیر درست را پیدا کنید .حرف هایی در این زمینه بسیار است …

آموزش گام به گام نقاشی کودکان
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *